Posted in Vzdělání

Získejte nové pracovní zkušenosti na zahraničním pobytu

Léto je už za rohem a spolu s ním i lákavá příležitost pro mladé lidi, jak získat zajímavý bod do svého životopisu-zahraniční pracovní pobyty. Můžete tak spojit příjemné s užitečným a využít prázdniny nejenom k letním radovánkám, ale i získání profesních zkušeností, procvičování jazykových dovedností a v neposlední řadě k cestování. Tak proč nechytnou příležitost za pačesy a nezvýšit svou cenu na trhu práce pracovním pobytem v zahraničí!
město Rotterdam
Jaké jsou pracovní možnosti?
Co se týče zemí, ze kterých máte na výběr, možnosti jsou téměř nekonečné. Pracovat můžete nejenom v relativně blízkých zemích, jako je Velká Británie nebo Německo, ale i na Novém Zélandu nebo v Kanadě anebo přímo ve Spojených státech.

Záleží jen na vašich jazykových schopnostech, a jak moc ochotní jste za prací cestovat.

Mezi pracovními pozicemi figuruje několik stálic, na které není příliš těžké se dostat. Vedle práce au-pair, tedy pomocnice nebo pomocníka do domácnosti, který se stará především o děti, se nabízí například pozice plavčíků.

Pro přijetí na tuto pozici je ale nutné absolvovat kurz pro plavčíky. Další možností je práce v dětských táborech nebo hotelových rezortech, které se od sebe liší povahou práce, platem i ubytováním.

Co pro získání brigády udělat?
Pokud jste protřelí a odvážní, můžete si práci v zahraničí samozřejmě sehnat sami. Existují servery, na kterých komunikují zahraniční rodiny s uchazeči o místo au-pair a kde je možné si letní zaměstnání najít. V České republice navíc funguje celá řada pracovních agentur, které za vás zařídí formality potřebné pro odjezd a navíc vám zprostředkují osobní, nebo častěji videopohovor s potenciálními zaměstnavateli.

Tipy před vycestováním:
Informujte se.Pokud jste se rozhodli vycestovat s agenturou, najděte si na ni reference. Dobrá agentura bude mít řadu kladných ohlasů.

Připravte se s předstihem.Vyřizování dokumentů, jako jsou víza a podobně, často bývá formalita, může se ale nečekaně zkomplikovat. Nepřekažte si vycestování opožděností. Navíc platí, že kdo dřív přijde, ten dřív bere – ta nejlepší místa.
dopravní letadlo za letu
Trénujte jazyk.Říká se, že když člověk musí, tak se jazyk naučí. Dovedete si ale představit, že se ho „učíte“ až ve chvíli, kdy se potřebujete zeptat na cestu z letiště?

Získejte nové pracovní zkušenosti na zahraničním pobytu
Ohodnoťte příspěvek