Posted in Technika

Je lepší zvolit levné nebo dražší tonery?

Jestliže jste si pečlivě vybírali tiskárnu, jistě dobře víte, že každá je naprosto jiná a určená k jiným účelům. Zároveň všechny mají jedno stejné – potřebují kvalitní náplně k tomu, aby vytisknuli kvalitní dokument.
S každým novým přístrojem je dodána i náplň. Jedná se o kvalitní barvivo, které by mělo být vždy používáno. Slouží především jakou ukázka toho, co všechno tiskárna dovede, neboť tato náplň není dodávána plná. Jedná se toner, který je naplněný jen ze čtvrtiny nebo maximálně z půlky. Jak již bylo řečeno, děje se tak hlavně z reklamních a propagačních důvodů.
tisknoucí tiskárna
Přitom na internetu je v dnešní době nabízeno obrovské množství variant, ze kterých si běžný uživatel může vybírat. Na výběr je z celé řady různých typů. Zároveň se od sebe liší i kvalitou a objemem. Záleží zcela na našich finančních možnostech, kolik jsme do barev ochotni investovat.
Za jedny z nejkvalitnějších a nejlepších tonerů je v České republice považován typ TN610 https://www.primatisk.cz/Naplne-do-tiskaren-serie/Konica-Minolta/TN-610/. Jedná se o velice kvalitní barvivo, které je hodně často voleno i profesionály, jelikož zaručuje perfektní a bezchybný tisk.
Zároveň při výběru dejte pozor, na přiliž levná barviva. Jedná se o variantu, která vám nejen že nezaručí kvalitní tisk dokumentů, ale dokonce vám může i poškodit i tiskárnu. Nekvalitní barvivo může mít příliš vysokou srážlivost, díky čemuž mohou být ucpávány trysky. Naopak příliš nízká srážlivost může znamenat rozpíjení se barev na papíře.
stolní tiskárna
Poškodí-li se vaše tiskárna vinou nekvalitních tonerů, nebudete mít nárok na uznání reklamace u žádného výrobce. Jedná se totiž o věc, před kterou jste vždy varováni jak ve všech návodech, tak v záručním listě.
V konečném výsledku je jen na vás, zda se rozhodnete investovat do kvality, nebo risknete neautorizované barvivo. Nicméně mějte na paměti, že to co ušetříte na nekvalitních tonerech, pravděpodobně o to dřív dáte do nové tiskárny.