Posted in Vzdělání

Jak si vybrat kurz, který pro vás bude přínosem?

Baví vás přemýšlet o nových věcech a rozšiřovat si znalosti? Máte chuť se stále rozvíjet a posouvat dopředu? Postupujte systematicky a dobře si ujasněte svou motivaci. Ať už souvisí se zlepšením kariérních vyhlídek, výkonem v práci, sdílením know-how nebo zvýšením odborných dovedností, nepřestávejte na svém rozvoji aktivně pracovat.
stoh knih
·         Zaměřte se na silné stránky
Většina odborníku na vzdělávání a rozvoj doporučuje zaměřit se spíše na rozvoj silných stránek než na jakousi nápravu těch slabých. Roste tak ve vás totiž význam jedinečnosti a vysoké odbornosti. Rozhodně nestačí znát a ovládat to, co všichni ostatní. V konkurenci obstojí ten, kdo je výjimečný a umí ještě o kousek víc.

·         Vytvořte si systém
Pracujete-li ve vysněném oboru, budete mít jistě zájem o další vzdělávání, které může rozšířit vaše obzory a rozhodně vás v tom podpoří i váš zaměstnavatel. Nefunguje-li ve vaší firmě ucelený vzdělávací program, vytvořte si vlastní systém. Pokud se občas rozhodnete absolvovat nějaký kurz, nebude to pro vás tak přínosné, jako když se budete vzdělávat soustavně. Poohlédněte se po několikastupňových kurzech, v nichž můžete své schopnosti nadále rozvíjet a na závěr získat uznávaný certifikát.

·         Vyberte si úroveň
Vycházet musíte nejen ze svého nadšení a zájmu, ale také z dosažené úrovně znalostí. Lépe se vám bude vybírat z nabídek, v nichž je uvedeno, zda se jedná o kurz pro začátečníky, pokročilé či experty, a případně jaké znalosti pro účast na akci potřebujete.
zápis do sešitu
·         Dívejte se po referencích
Nezapomeňte na zkušenosti s konkrétním organizátorem i s lektorem, který kurz vede – pátrejte po referencích u realizátora školení, na webu nebo sociálních sítích, zeptejte se kolegů. Čím víc budete mít informací, tím lépe pak dokážete přesvědčit svého nadřízeného, aby vám účast na kurzu umožnil.

Jak si vybrat kurz, který pro vás bude přínosem?
Ohodnoťte příspěvek