Posted in Domov

Čím se liší nové mobilní domy?

Pojízdný či nepojízdný. Pokud si pořizujete mobilní dům nebo o tom uvažujete, je důležité zvážit, zda si vyberete mobilní dům stálý nebo na kolech, se kterým můžete cestovat a měnit místa, kde zrovna bydlíte. Záleží na vašem gustu. Ovšem pojízdný domov není pro všechny. Ti, kteří chtějí pevné zázemí doporučuji zařídit si pozemek, kde bude váš „domeček“ stát.
obytný přívěs
Nový či repasovaný. Rozdíl mezi nimi je, že nový k vám dorazí z výroby. Repasovaný je už používaný většinou v zahraničí a po řádné kontrole je na prodej v jiných zemích. Pokud chcete obydlí pouze na víkendy nebo jako chatu vyplatí se vám koupit repasovaný mobilní dům. Nevyjde vás na tolik peněz a bohatě vám postačí. Ovšem, jestli uvažujete nad trvalým pobytek v mobilním době třeba i po celý rok kupte si určitě ten nový. Sice si připlatíte, ale už je jen a jen na vás, jak si ho necháte udělat. Rozhodně ať už si pořídíte nový nebo repasovaný, před koupí si ho vždy důkladně prohlédněte, ať na vás nečeká překvapení.
Na zakázku nebo svépomocí. Nové ale i starší domy si můžete vybavit a zateplit podle svého. Samozřejmě taková opatření něco stojí, ale pro trvalý pobyt je to velice důležité. Na zimu určitě musíte své obydlí zateplit a zvolit vhodnou variantu vytápění. Je také zapotřebí zvážit nechat si udělat dvojitá okna. Skvěle izolují a nebude vám utíkat teplo. Pokud můžete, nechte si takový mobilní dům vyrobit na zakázku. Určíte si přesně, co chce, aby váš domeček obsahoval. Sice vás to něco bude stát, ale bez práce. Nebo je tu druhá varianta vybavit si bydlení svépomocí. Někdy to není úplně jednoduché, ale bude to určitě levnější a uděláte si to přesně podle svého.
obytný vůz
Ať už se rozhodnete jakkoliv je to levná varianta bydlení po celý rok. Rychle, levně a moderně. Ohromte příbuzné a kamarády vaší kreativitou. Nechte pracovat svoji fantazii a pusťte se do díla. Za pár peněz můžete mít skvělé bydlení. No a pro ty, kteří nechtějí pracovat, si zadají objednávku u firem zhotovující mobilní domy a bydlení je na světě. Další články najdete na {LINK}.

Čím se liší nové mobilní domy?
4 (80%)1